X

Race Results

 

Boat No First Name Surname Time Stage 1 Time Stage 2 Time Stage 3 Total Time
32 Tom Armitt 03:31:25 03:35:30 01:51:57 08:58:52
6 Bruce Barnes 04:48:18 05:04:40 02:28:55 12:21:53
  Steve  Belcher     02:23:30  
36 David Bellamy 03:29:01 03:33:36    
38 Jim Bindon 04:40:40   02:15:20 06:56:00
19 Karen Blackstock 03:52:04 04:02:45 01:56:55 09:51:44
19 Glen   Blackstock 03:52:04 04:02:45 01:56:55 09:51:44
5 Tim  Blomfield 04:48:18 05:04:40 02:28:55 12:21:53
18 Dennis Boyd 04:40:40 04:21:40 01:45:05 10:47:25
33 Gary   Boyd 04:38:15 04:47:30 02:32:25 11:58:10
31 Will Brighton   04:45:30 02:15:20  
29 Chris  Byrnes 04:38:07   02:32:25  
13 Brodie   Cambourne 04:14:40 04:39:10 02:19:40 11:13:30
40 Ben Chalmers   04:47:30 02:15:20  
  Rodney Chapman     00:00:00  
2 Gavin Cook 03:27:50 03:32:35 01:50:00 08:50:25
16 Greg   Coombes 04:40:40 04:21:40 01:45:05 10:47:25
14 Denise Cooper 03:41:35 03:43:05 01:58:50 09:23:30
17 Brigitte Dane 05:05:25 05:41:00 02:29:40 13:16:05
21 Mark Dougherty 05:02:05      
22 Chris Dougherty 04:40:40   02:28:35  
30 Jim * Dougherty 04:48:18      
17 Brett Edawrds 00:00:00 05:41:00 02:29:40 08:10:40
27 Joe Fahey 04:40:40 04:47:00 02:15:20 11:43:00
  Harry Fahey     02:01:42  
4 Pat   Gillett 04:48:18 05:04:40 02:28:55 12:21:53
23 Chris Goodall 05:06:45   02:41:15  
20 Greg Goodwin 03:59:30   02:08:30  
17 Jeniene Grice 05:05:25 05:41:00 02:29:40 13:16:05
3 Gordon Grivas 03:47:45 04:05:45 02:03:10 09:56:40
10 Kim Harker 03:28:27 03:32:35 01:50:49 08:51:51
7 Alan Hayes     02:28:55  
34 Mick * Herden 04:40:40 04:47:25 02:28:55 11:57:00
24 James* Hiatt 04:40:40      
35 Ann Leonard 04:31:35 05:05:00 02:28:05 12:04:40
9 Fergus Liddle 03:31:25 03:43:05 01:51:04 09:05:34
42 Michael Marron     03:07:55  
43 Leila Marron     03:07:55  
12 John Moor 03:52:04 04:02:45 01:56:55 09:51:44
12 Emma Moor 03:52:04 04:02:45 01:56:55 09:51:44
15 Leila * Muir     02:01:20  
15 Steve * Muir     02:01:20  
28 Jenny Nixon   04:47:30 02:32:20  
1 Brent Parkinson 03:56:52 04:47:00 02:03:08 10:47:00
8 Brett Patricks 04:48:18 05:04:50 02:28:55 12:22:03
  Ben  Plunkett        
26 Rob Quirk 04:00:45 04:32:07 02:08:40 10:41:32
25 Gavin * Rayward 05:05:00 04:47:30 02:41:17 12:33:47
11 Jen  Rogers 03:52:04 04:02:45 01:50:15 09:45:04
11 Paul (Buck) Rogers 03:52:04 04:02:45 01:50:15 09:45:04
3 Warren Ryan 03:47:45 04:05:45 02:03:00 09:56:30
  Andrew   Sneddon        
39 Ben * Sullivan 04:40:40 04:47:50 02:15:20 11:43:50
37 Hayley Talbot 04:40:40 05:58:50 02:11:30 12:51:00
  Lyn Tunbridge     02:45:00  
36 Valerie Waterson 03:29:01 03:33:36 02:03:58 09:06:35
17 Russell Wood 05:05:25 05:41:00 02:29:40 13:16:05
17 Alice Wood 05:05:25 05:41:39 02:29:40 13:16:44
             

DOWNLOAD RESULTS

Overall competitor times for all stages

DOWNLOAD RESULTS